czwartek, 20 wrzesień 2018, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Zapytaj o nauczycielską emeryturę

Sierpień to dla części pedagogów ostatni miesiąc na złożenie wniosku o emeryturę z Karty Nauczyciela. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju organizuje kolejne spotkanie informacyjne o nauczycielskich emeryturach.

Szkolenie odbędzie się 19 lipca w siedzibie Oddziału ZUS w Biłgoraju przy ul. Kościuszki 103. Początek o godzinie 11.00. Uczestnicy dowiedzą się przede wszystkim, czym różni się emerytura z rekompensatą od emerytury na podstawie Karty Nauczyciela. Ekspert wyjaśni również, jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać emeryturę za „pracę przy tablicy”.

To ważne informacje dla pedagogów w wieku okołoemerytalnym, bo część z nich może złożyć wniosek o emeryturę nauczycielską tylko do końca sierpnia tego roku. Zostało więc niewiele czasu na decyzję. Dlatego już w czerwcu nauczyciele chętnie korzystali z podobnych szkoleń ZUS w regionie. W samym Biłgoraju w spotkaniu informacyjnym wzięło wtedy udział dwadzieścia osób.

Na lipcowe szkolenie można zapisać się pod numerem telefonu nr tel. 84 688 13 08 lub osobiście w sali obsługi klientów ZUS.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS