Wyjazdowe zwycięstwo „Janowianki”

W sobotnie popołudnie podopieczni D. Brytana udali się na spotkanie w ramach 10 kolejki lubelskiej „okręgówki” do Niemiec. Mecz ten rozpoczął się pod dyktando gości. Raz za razem sunęły ataki na bramkę gospodarzy. Wynik spotkania mógł otworzyć  S. Brytan, jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Po chwili ponownie piłkę głową uderzał Brytan, minimalnie pudłując. W 43 minucie spotkania „Janowianka” wyszła na prowadzenie. Lewym skrzydłem przedarł się G. Sobótka, uderzył w długi róg bramki, piłka wylądowała na słupku i wyszła w pole. Do futbolówki dopadł czujny sobotniego dnia Ł. Piecyk i z bliskiej odległości skierował ją do bramki. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 56 minucie, po faulu na Piecyku sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł kapitan naszej drużyny. Strzał Gąbki obronił bramkarz, jednak przy dobitce był już bezradny. Po tej bramce biało – niebiescy nie zwalniali tempa. Efektem takiej gry były dwa trafienia autorstwa Piecyka i Widza.

GKS Niemce – Janowianka Janów Lubelski 0:4 (0:1)

Bramki: Piecyk (43, 72), Gąbka (56), Widz (86).

Niemce: Boguta – Bogusław, Ł. Snopkowski, Olek, Kołtun (46 Gap), Rejmak, Trochimiuk (76 Widyński), Mierzwa, Berej (31 Nalepa), Łoś, Flisiak (65 Kubera).

Janowianka: Skup – P. Sadowski, B. Wojtan, S. Brytan (78 Drewniak), Bodziuch, Widz (88 Kuźnicki), Gąbka, Sobótka (75 Kulpa), J. Wojtan (82 Flis), Ł. Kaproń, Piecyk (88 Lepiejza),

Żółte kartki: Berej, Ł. Snopkowski, Olek – Piecyk, Gąbka, S. Brytan, Sobótka. Sędziował: Piórkowski. Widzów: 150.