poniedziałek, 23 lipiec 2018, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Wielki sukces KS Janowski Orlik

Rozpoczynając we wrześniu ubiegłego roku zmagania w XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii chłopców do lat 8, marzeniem każdego zawodnika było unieść w górę największe trofeum jakie było do zdobycia w największym turnieju piłkarskim w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony zawodników i zawodniczek z naszego kraju.

Zmagania na szczeblu gminnym i powiatowym były tylko wstępem do wielkich emocji jakie czekały na naszych chłopców w finale wojewódzkim który 12 kwietnia odbył się w Międzyrzeczu Podlaskim. Trener Paweł Chmiel wierząc w siłę i wielkie ambicje zespołu zabrał ze sobą dziewięciu chłopców. Do rywalizacji chłopców w kategorii U8 przystąpiło 22 drużyny, zwycięzcy eliminacji powiatowych w województwie lubelskim. Rozpoczynając zmagania KS Janowski Orlik, znalazł się w wyrównanej grupie A wraz z zespołami: UKS Niedźwiadek Chełm oraz SP Nr 2 Łuków.

W swoim pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Chełma wygrywając po golu Antka Jaskowskiego 1-0 co sprawiło, ze kolejny mecz z SP nr 2 Łuków toczył się o zwycięstwo w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek. Po wyrównanym spotkaniu padł remis 2-2 choć po golach Dawida Zaręby i Antka Jaskowskiego prowadziliśmy dwoma bramkami. Wynik remisowy sprawił, ze zajęliśmy drugie miejsce w grupie ustępując drużynie z Łukowa gorszym stosunkiem bramek, na szczęście rozstrzygnięcia w pozostałych grupach sprawiły, ze do ćwierćfinału awansowaliśmy z drugiego miejsca.

Następnie los przydzielił nam drużynę SP Nr 4 Łęczna... i tutaj emocje sięgnęły zenitu! a Janowski Orlik pokazał umiejętności i prawdziwy charakter, tracąc w meczu trzy bramki za każdym razem błyskawicznie odrabiał straty (bramki Antek Jaskowski x2 oraz Karol Widz) w meczu 3-3 i mamy karne! Paradujący w bramce Piotrek Tyra i perfekcyjne "jedenastki" Antka, Karola i Marcela dają nam półfinał!!! Tutaj czeka już FA Zamość. Początkowe nerwowe kilka minut nie zdeprymowało naszych zawodników którzy z każdą minutą grali coraz lepiej, realizując żywiołowo przekazywane wskazówki trenera i rodziców. Efektem tego były dwie błyskotliwe akcje, gdzie po podaniach Antka Jaskowskiego dwukrotnie bramkę zdobył Marcel Krzysztoń.

W wielkim finale przypadło rywalizować nam z drużyną Puławiaka Puławy. Mecz ten to już pokaz siły naszego zespołu. Najpierw w pierwszych sekundach meczu sytuację "sam na sam" wybronił nasz bramkarz lecz zanim spiker zapowiedział rozpoczęcie wielkiego finału Janowski Orlik prowadził już 2-0! Perfekcyjna gra w obronie w powiązaniu z fenomenalnie wyprowadzanymi atakami, skutecznie kończącymi przez Antka Jaskowskiego - najlepszego zawodnika turnieju w kategorii chłopców U8 (4 bramki w finale, wynik meczu 4-1) sprawiły, że zwycięzca finału mógł być tylko jeden......Janowski Orlik!!!
Anatol Obuch wiceprezes LZPN, wojewódzki koordynator turnieju w wywiadzie telewizyjnym stwierdził..."rywalizację chłopców w najmłodszej kategorii wygrali chłopcy z Janowa Lubelskiego, drużyna na którą nikt nie stawiał, były przecież drużyny takie jak Akademie Młodych Orłów....."
Przypomnę tylko, że w ciągu dwóch dni w rywalizacji udział wzięło 126 drużyn województwa lubelskiego, chłopców i dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych, ponad 1200 zawodników. W turnieju karierę piłkarską zaczynało wielu obecnych reprezentantów kadry narodowej tj. Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński... a ich następcy to: Antek Jaskowski, Marcel Krzysztoń, Karol Widz, Dawid Zaręba, Piotrek Tyra, Kacper Chmiel, Igor Grzegrzuliński, Michał Jargiło oraz Sebastian Gałus

KS Janowski Orlik

Fotogaleria

eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
 
Projektowanie i tworzenie stron www