niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Święto ludzi kultury...

Na terenie naszej gminy, czy też Powiatu Janowskiego obszar szeroko pojętej kultury jest wzbogacany przez bardzo wiele osób  i organizacji dla których działanie na rzecz kultury jest życiowym spełnieniem, a także celem samym w sobie.  To nie tylko animatorzy, twórcy ludowi, bibliotekarze, to przede wszystkim ludzie z pasją, którzy poprzez swoje zaangażowanie upiększają codzienne życie mieszkańców  i skutecznie promują tradycje regionu. To właśnie różnorodność, a także, oddolne inicjatywy stanowią  o bogactwie i ostatecznym kulturowym wizerunku naszego Powiatu. Dnia 17 maja w Zagrodzie Garncarskiej w Łążku Garncarskim odbył się Powiatowy Dzień Działacza Kultury. Gospodarzami tegorocznego święta „ludzi kultury”  była gmina Janów Lubelski i Starostwo Powiatu Janowskiego.

W tym dniu zostały wręczone odznaki honoro we„Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które zostały przyznane przez prof. Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z terenu naszej gminy niniejszą odznakę otrzymał Adam Żelazko – garncarz z Łążku Garncarskiego, Mieczysława Daniel z Potoka Stany oraz Marianna Boś.

Obecni na spotkaniu Dyrektorzy gminnych ośrodków kultury z Powiatu Janowskiego, jak również Dyrektorzy Bibliotek otrzymali Listy Gratulacyjne od Starosty Powiatu Janowskiego. Szczególnie podziękowanie za wieloletnią pracę na rzecz kultury od Wicestarosty Powiatu Janowskiego Antoniego Kulpy otrzymała Irena Krawiec z Kocudzy, szefowa zespołu „Jarzębina”.

W części artystycznej wystąpiły uczennice Pana Aleksandra Krzosa.

Dodajmy, że spotkanie poprowadziła Barbara Nazarewicz – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Fotogaleria

eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
 
Projektowanie i tworzenie stron www