niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny

O bezpieczeństwie w Internecie

Niewątpliwie Internet to nieograniczone źródło wiedzy, sposób na spędzanie wolnego czasu czy jedna z form kontaktu z naszymi przyjaciółmi. Mówiąc o bezpiecznym Internecie nie możemy jednak zapominać o dzieciach i młodzieży, którzy często mają nieograniczony dostęp do sieci, a treści przez nich przeglądane są nieadekwatne do ich wieku. Dlatego janowscy policjanci spotykają się z uczniami, rodzicami oraz pedagogami aby uświadamiać zagrożenia, które mogą pojawić się w świecie wirtualnym, a przy okazji przypominać zasady bezpieczeństwa.

Młodym ludziom trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat bez Internetu. Niestety, statystyki wskazują, że wiele dzieci ma styczność z treściami nieadekwatnymi do ich wieku, a czas spędzany przed ekranem komputera czy smartfona jest coraz dłuższy. Rodzice natomiast nie są świadomi co oglądają ich dzieci i czego szukają w sieci.   Dlatego janowscy policjanci spotykają się z uczniami, rodzicami oraz pedagogami, aby uświadamiać zagrożenia, które mogą pojawić się w świecie wirtualnym, a przy okazji przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

To również doskonały moment, aby powtórzyć zasady bezpieczeństwa w sieci, które prezentujemy poniżej: 

  1. Nie podawaj swoich danych osobowych, zwłaszcza osobom nieznajomym.
  2. Pamiętaj, że osoby poznane w sieci w rzeczywistości mogą nie być tym za kogo się podają, mogą mieć wobec Ciebie złe zamiary.
  3. W Internecie tak jak w świecie realnym stosuj zasadę wzajemnego szacunku – traktuj innych tak jakbyś chciał być sam traktowany.
  4. Jeżeli masz do czynienia z niepokojącymi Cię treściami, ktoś Cię nęka lub obraża – powiedz o tym zaufanej osobie dorosłej.
  5. Kontroluj swój czas spędzany przy korzystaniu z urządzeń telekomunikacyjnych, pamiętaj że od nich też można się uzależnić.

Bez względu na to ile mamy lat, warto pamiętać o podanych zasadach, które sprawią że nasze korzystanie z Internetu będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale i przyjemniejsze.

 

 

eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
 
Projektowanie i tworzenie stron www