sobota, 23 sierpień 2014, Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

Międzypokoleniowe spotkania promujące zdrowy styl życia

Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego w okresie wakacyjnym realizowało projekt pn.” Międzypokoleniowe spotkania promujące zdrowy styl życia” współfinansowany ze środków Gminy Janów Lubelski w formie powierzenia zadania publicznego przez Urząd Miejski w Janowie Lubelskim.

Realizowane przez SKPJ zadanie wpisało się do działań związanych z obchodami Roku Seniora mającego na celu aktywizację osób starszych i integrację międzypokoleniową w powiecie janowskim.
Obejmowało ono sześć zorganizowanych działań z udziałem 30 osobowej grupy:  ( 15 osób – to 50+), oraz 15 dzieci i młodzieży do  16 roku życia z terenu Miasta i Gminy Janów Lubelski.

Lipcowe spotkania miały charakter warsztatów rękodzieła ludowego i artystycznego. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem, gdyż oprócz Jankowiaków, uczestniczyli  w nich i urlopowicze i goście z Lublina, Gdańska, Katowic, Skarżyska Kamiennej.

Wytwarzane podczas warsztatów, kwiaty i bukiety z bibuły, bransoletki i serduszka z wikliny papierowej, koszyczki z papieru techniką orgiami ,wspólnymi siłami  stanowią doskonały przykład rozwijania zdolności manualnych, umiejętności pracy zespołowej,  zaciśniania więzi  międzypokoleniowych.

W czasie  zajęć warsztatowych uczestnicy, w atmosferze bardzo rodzinnej sąsiedzkiej, koleżeńskiej, wymieniali się własnymi pomysłami, wiadomościami. Większość  uczestników to babcie, ciocie, które wspólnie z wnukami, kuzynami robili cuda z papieru. Wytworzone własnoręcznie  rzeczy  stanowiły dla większości wspaniałą pamiątkę z wakacji.

Spotkania sierpniowe  miały charakter rekreacyjno-wypoczynkowy. Babcie z wnukami  w słoneczne, wtorkowe popołudnie w Parku Misztalec  zdobywały wiedzę i umiejętności chodzenia z kijkami nordic walking.  Piknikową  atmosferę szkolenia  nie  zakłóciła nawet półgodzinna musztra, a potem marsz z kijkami aż do skutku prowadzona  przez  instruktora panią  Iwonę Ostrowską.

Zakończenie projektu odbyło się 21 sierpnia  na Szklarni w Ostoi Konika Biłgorajskiego, podczas Pikniku rodzinnego z udziałem 50 osobowej grupy beneficjentów , a  w tym także osób  odpoczywających w okolicach Janowa lubelskiego.

Pan Zbigniew Butryn pracownik ostoi konika opowiadał historię istnienia i hodowli koników biłgorajskich ,powoził bryczką wiozącą  szczęśliwe i roześmiane dzieciaki, które mogły obserwować pasące się opodal stada koni na łące.

Dużą atrakcją była kiełbaska z grila, muzyka, zabawy w berka, niedźwiedzia, różyczkę.Na placu zabaw, huśtawki, gra w piłkę i pikora.

Na zakończenie pikniku, każdy uczestnik  biorący udział we wszystkich spotkaniach otrzymał podziękowanie  w postaci dyplomu,  za aktywny udział w projekcie.

Pogodne sierpniowe popołudnie , wokół  lasy janowskie, pora wakacyjna sprawiło, że wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Zadanie pn. „Międzypokoleniowe spotkania promujące zdrowy styl życia”  realizowane było przez członkinie Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego ze środków Urzędu Miejskiego  przeznaczonych na zadania publiczne.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji projektu przesyłamy Dyrektorowi Janowskiego Ośrodka Kultury za użyczenie sali konferencyjnej na spotkania i warsztaty, samochodu  na piknik, oraz grupie koordynującej  zadanie – paniom : Alinie Myszak, Krystynie Wójcik, Elżbiecie Sałacińskiej, Teresie Ciosmak, Mari Mędrek, Uli Pachuta, Barbarze Nazarewicz, Lidii Tryka Irenie Olech za sprawne organizowanie spotkań i miłą atmosferę podczas realizacji  wakacyjnych międzypokoleniowych spotkań.

Zarząd SKPJ.

Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)