sobota, 21 kwiecień 2018, Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

Lekarzu, przygotuj się na e-zwolnienia. Szkolenie z elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) w Biurze Terenowym ZUS w Janowie Lubelskim - 24 stycznia

Jeszcze tylko przez kilka miesięcy lekarze będą mogli wystawiać chorym zwolnienia na papierowych drukach. Od lipca wszystkie zwolnienia lekarskie mają być przesyłane przez internet. ZUS zachęca medyków, żeby nie czekali na ostatni dzwonek i już teraz zaprasza na szkolenie.

Grupowe szkolenie z elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) odbędzie się w Biurze Terenowym ZUS w Janowie Lubelskim 24 stycznia, o godzinie 10.00. Zainteresowani lekarze mogą również umówić się w janowskim ZUS na indywidualne konsultacje z zakresu e-ZLA – w dogodnym dla siebie czasie.

Na szkoleniu i w ramach konsultacji pracownik ZUS wyjaśni, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia i w jaki sposób można je podpisać. Opowie m.in. o nowym rodzaju podpisu elektronicznego, który instytucja udostępniła lekarzom. Tak zwany certyfikat ZUS jest podpisem wygodnym, bezpłatnym i można go uzyskać przez internet.

W trakcie spotkania będzie można również zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, która służy m.in. do wystawiania elektronicznych zwolnień. Do rejestracji w portalu trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.

Janowski ZUS mieści się przy ul. Zamoyskiego 52. Zapisy na szkolenie oraz na indywidualne konsultacje przyjmuje pod numerem telefonu 15 872 36 30. Szczegóły na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS