Julia Fijałkowska jako „Wiktoria 2017”

Tegoroczna wyróżniona w kategorii Talent Antek Roku 2016, uczestniczka wielu konkurów o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, czy międzynarodowym -Julka Fijałkowska. W swojej muzycznej młodej karierze brała udział w około czterdziestu przeglądach i festiwalach, w tym koncertach charytatywnych. Gdy słucha się piosenek w wykonaniu Julki odnosimy wrażenie, że na scenie występuje Ewa Bem.

W bieżącym roku, jako uczestniczka Piątego Międzynarodowego Konkursu Jazzowego dla Młodzieży, który odbył się w Warszawie zajęła II miejsce. Do osiągnięć Julki Fijałkowskiej dzisiaj dopisujemy kolejne. W dniach 7-8 października 2017 roku w Warszawie odbył się Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Wiktoria 2017” - VI edycja poświęcona twórczości Anny German.

Wśród uczestników biorących udział w konkursie, reprezentujących takie kraje, jak Białoruś, Rosja, Ukraina, Polska była Julia uczennica VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim. Sam udział w takim konkursie jest niezwykle ważny dla tak młodego artysty, tym bardziej jeśli na scenie rywalizuję się z uczestnikami o tak wysokim standardzie muzycznym. Należy również wziąć pod uwagę skład Jury. Uczestników Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Wiktoria 2017” oceniała: Weronika Janowskaya, Olga Romaszko - Niewiadomska, Saribek Sargsyan oraz Ludmiła  Piechowska.

Niezwykle miło nam poinformować, że werdyktem międzynarodowego jury Julia Fijałkowska zajęła II miejsce. Gratulujemy Juli i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Dorota Kozdra, foto: nadesłano