poniedziałek, 28 maj 2018, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Jest podjazd, będzie i winda

Wiemy, jak wiele osób niepełnosprawnych ma trudność z przemieszczaniem się, szczególnie, gdy mają do pokonania schody, czy inne wysokości. Tym bardziej, jeśli są to miejsca publiczne, jak urzędy, czy instytucję. Podjazdy dla osób niepełnosprawnych „posiada” praktycznie każdy urząd, w tym janowski. Inaczej wygląda w kwestii windy. Jeśli chodzi o budynek przy ulicy Zamoyskiego 59, znaleziono również w tej sytuacji rozwiązanie.

Zadaniem, które wpłynie na dobry dostęp do urzędów osobom niepełnosprawnym, starszym, jak również wszystkim zainteresowanym jest budowa windy. Jest to wspólna inwestycja  Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim. Budowa windy to kwota rzędu 375  tys. złotych, w tym będzie dofinansowana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 90 tys. złotych. Pozostała część będzie partycypowała po połowie Gmina Janów Lubelski i Powiat Janowski. Wykonawcą, wybranym w drodze przetargowej została firma P.B. M. FLISBUD Stanisława Flisa z Warszawy.

Widna zostanie umiejscowiona od strony Medycznego Studium Zawodowego.

Przypomnijmy, iż przy ulicy Zamoyskiego 59, mieszczą się dwa urzędy: na parterze i pierwszym piętrze Urząd Miejski, zaś na drugim i trzecim piętrze Starostwo Powiatowe.